CESTOU NECESTOU DO NEJVĚTŠÍHO MORAVSKÉHO SKALNÍHO MĚSTA

srpna 19, 2015Příroda v Česku si dokázala celkem slušně vyhrát s některými útvary, které jen tak někde neuvidíte. Příkladem jsou třeba Pulčínské skály, které jsou zcela určitě označovány za největší skalní město na Moravě. Kouzlo těchto skal spočívá v jejich rozmístění, které je opravdu rozsáhlé a přírodě, která je za každého ročního počasí, neskonale krásná.

Jestliže se na Pulčíny teprve chystáte, nemělo by vás překvapit, že skály nejsou moc dobře vidět. Z dálky uvidíte jenom část. Zbytek této krásy musíte projít po vyznačených značkách. Stoupá se sice pořád vzhůru a vaše kolena to může lehce dorovnat, nejsou-li na takové stoupání zvyklá (věřte mi, vím o čem mluvím), ale když to překonáte, výsledek stojí za to.

Nejenže budete stoupat do krásné chráněné krajinné oblasti, obklopené stromy, skalami a keříky borůvek, ale taky budete mít krásný výhled na druhou stranu.
A záleží jenom na vás, jestli se cítíte na to, vyšplhat až nahoru a podle značek navážete na další trasu, nebo zvládnete jenom kousek a pak zase opatrně slezete dolů.Pulčínské skály se nacházejí ve Francově Lhotě a vládne tady opravdu přátelská atmosféra. Je to taková malá vesnička s hospodou na pořádném kopci. Už jenom cesta nahoru je zážitek. Tak obrovský kopec, který jisto jistě stojí za to, zdolat ho pěšky. My jsme sice vyjeli autem až nahoru, ale ale jednou si to dáme třeba pěšky. Od poslední návštěvy zde přibylo několik hospod, které nabízejí i ubytování. Třeba taková 100 dola, je opravdu krásná. 

Aby jste neřekli, tak jsme na Půlčíny jezdili se sestrou a dědou a babičkou už jako malé a pokaždé jsme se tam rádi vraceli. Je to totiž velká krása, hlavně na podzim, kdy stromy hýří barvami jako je červené, zelená a oranžová a vy stojí a díváte se do typicky valašské přírody.  Se mnou by to v podstatě nemělo nic dělat, když v podstatě žiju na Valašsku, ale přesto to se mnou vždy trochu pohne. Tak co teprve s takovými Pražáky. 


Tato krásná příroda spadá do chráněné krajinné oblasti, ale přesto všechno nabízí takový komfort, jako je veřejné tábořiště, kam můžete s klidem přijít, rozložit stan a přečkat zde noc nebo noci. Plocha je velká a nabízí opravdu hodně veřejných ohnišť. Když jsme sem jeli poprvé stanovat, na této ploše bylo tolik stanů a bylo rozpálených tolik ohňů v ohništích, že to za tmy vypadalo přímo skvostně. 
Skupinky lidí, každý hledící si svého, ale každý ochotný pomoci přidat ruku k dílu nebo poradit. Stanovali jsme zde dvakrát. Dva víkendy po sobě a pokaždé to bylo prostě skvělé!Druhý víkend jsem společně s přítelem vyšplhala až úplně nahoru na skály. Ten výhled a posezení/poležení na skále za to stál. Sledovat jak zapadá slunce, mraky se barví do ruda. Stádo ovcí, které cestuje z místa na místo a nikde ani noha. To byl ten nejlepší narozeninový dárek, jaký jsem mohla dostat. 


You Might Also Like

0 komentářů

Like us on Facebook