ČAJOVÁNÍ | Mighty Leaf tea

září 26, 2015


V létě k narozeninám, jsem mimo jiné, dostala i tuto krabičku se zelenými čaji, ke které byl přiložen i vzorek tří ovocných čajíků. Od pohledu mi bylo jasné, že to nebude jen tak nějaký čaj z obchodu. Naopak. Svým designovým provedením jsem pojala podezření, že to bude něco mnohem lepšího, kvalitnějšího a dražšího. Ale byl to dárek a tak jsem neprotestovala. Doma jsem plna očekávaní krabičku otevřela a co na mě čekalo uvnitř? 15 čajových sáčků s čaji: Green Tea Tropical, Organic Spring Jasmine, Organic Hojicha Green Tea a White Orchard.

Krabičku jsem vysypala a čajíky si roztřídila abych věděla na čem jsem. Měla jsem takové dilema, který čaj si uvařit jako první, že jsem nakonec sáhla poslepu do hromádky a jeden si vytáhla. Byl to Organic Hojicha Green Tea, a první co mě na sáčku zaujalo bylo jak je zabalený. Normální sáčkový čaj z obchodu, jak ho všichni známe, je zabalený v papírových kapsičkách. Jak jsem se dočetla na stránkách firmy, tak je každý čaj zabalen v nepropusntném obalu, díky čemuž není čaj poškozen světlem nebo prachem a to je oproti normálnímu čaji dost změna.


Dále je tady zajímavý design čajového sáčku. Samotný sáček je vyroben z čistého hedvábí a je obšit nebělenou bavlnou. Sáček tedy neobsahuje lepidlo nebo kovovou svorku, jak tomu bývá u jiných čajů. Navíc je zakončen štítkem a informacemi o čaji jako je název a jak dlouho se má louhovat. 
Firma Mighty Leaf tea si potrpí na ekologii a proto garantuje, že materiály které byly použity k výrobě sáčků, jsou 100% ekologicky odbouratelné. Mohlo by vás taky zajímat, že obsah každého čajového sáčku je 2,5g  celých čajových lístků, což je oproti levnějším čajům, ve kterých najdeme většinou jenom čajovou drť, příjemná změna. 

Samotným čajům bych se tady ještě chtěla věnovat v samostatných článcích. Nevím jak moc dobře se mi to povede, ale za zkoušku to jistě stojí. Taková malá čajová recenze. Vypíchnout na nich, co mi chutnalo případně nechutnalo, ale je to poměrně vysoká disciplína a já se v oblasti čajů stále ještě musím hodně učit. Budiž mi k dobru čajová přednáška, kterou jsem absolvovala v rámci školy, ale i tak bych ráda alespoň ztrojnásobila návštěvy čajoven a ochutnala co nejvíce čajů různých druhů. Zelené, černé, červené, bílé nebo zlaté... Naše domácí zásoba sypaných čajů také není malá, ale až s těmito čaji jsem se rozhodla se o ně zajímat trochu více i z jiného úhlu. 


Pokud Vás tato čajová řada firmy Mighty Leaf tea zaujala, nebojte se navštívit jejich stránky

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Moc se mi líbí, že jsi prostě nádherně popsala věc pro mnohé obyčejnou. Pro mě osobně je čaj srdcová záležitost, nejraději mám ráda sypané čaje a různé směsi... Čaj mi pomáhá se koncentrovat, relaxovat a uvolnit sebe i své myšlenky. Je to zkrátka dar.

  Budu ráda, když zavítáš i ty ke mně,
  www.baauuu.webnode.cz
  Baauuu

  OdpovědětVymazat
 2. Páni... článek jenom o čaji jsem ještě nečetla - o to lepší pro mě byl ^-^ parádně zpracované :) Cappuccino Lover

  OdpovědětVymazat
 3. wau nádherný článok - krásne fotky a ten popis tohto zeleného čaju , chválim ! *-*
  tie sáčky má ohúrili najviac, už len kvôli tomu, že sú to eko sačky a nie tie klasické :)

  OdpovědětVymazat
 4. Žjová, ten čaj vypadá velmi dobře! Tím balením průhledného plastového sáčku mi trochu připomná čaje od Biogeny z jiejich řady Teo2o (stříbrné rkabičky) - tam je taky mají balené průhledně. Strašně fajn designovka :D
  Díky za tip na čaj, ten prozkoumám :)

  OdpovědětVymazat

Like us on Facebook