JAK JSEM SE PROKRESLILA JARNÍMI PRÁZDNINAMI

února 13, 2016Jelikož jsem od malička tvor tvořivý a kreativní, rozhodla jsem se své předposlední jarní prázdniny využít právě v duchu umělečna a kreativity. V plánu bylo i využití filcu a šití broží, ale k tomu se myslím, dostanu zase někdy příště. To by den musel mít dobrých 48 hodin, abych stihla alespoň polovinu z toho, co jsem měla v plánu. 

Aktivnějšímu kreslení jsem se poddala až v roce 2014, což není zase tak moc dlouho. Uvědomuji si, že nejsem vůbec zkušená, protože, i když už máme rok 2016, moc jsem toho za tu dobu nenakreslila. Někdy bych mohla věnovat článek mým začátkům a udělat průřez "tím nejlepším" co jsem od té doby nakreslila. Stále si připadám jako začátečník a i když vidím malé zlepšení, pořád je toho hodně, co jsem ještě ani nezkusila, čeho se bojím nebo co bych zkusit chtěla. Ať už se jedná o nějaké těžší předlohy, nebo jiné techniky než je tužka a pentelka. 

Má osobní kreslící výzvy trvala konkrétně od pátku 29.1 do neděle 7.2. Ale ještě i dny potom, a hlavně ve škole, jsem kreslila. 

Na obrázcích se dost často objevují dva pseudonymi. Aynarra a Bludička. Aynarra je má hodně stará přezdívka, ale pořád tak nějak k mé osobě patří. Stejně jako Bludička. Já vím, že jsem hodně komplikovaná osoba :)

Mé cíle byly:
 • ubrat na perfekcionismu
 • snažit se více kreslit podle vlastní fantasie
 • moc nekoukat na předlohy
 • kreslit rychlé sketche
 • zkusit něco nového
 • vyzkoušet více technik


Kreslení mi dalo:
 • pokusila jsem se o kreslení lidí
 • vymyslela jsem si pár nových charakterů, na kterých chci v budoucnu zapracovat
 • to, že na heslu "chybami se lověk učí" něco doopravdy je
 • malé povědomí o popředí a pozadí
 • lepší "technika"
 • lepší použití ruky
 • využití nudných hodin ve škole v něco lepšího, kreativnějšíhoPÁTEK 29.1. 

Nakreslila jsem toho v pátek poněkud víc, ale ne všechno šlo publikovat. Ehm. I když jsem si řekla, že to sem dám všechno, ještě pořád mám pud sebezáchovy. Zkoušela jsem různě šrafovat, moc nepřemýšlet. Vypnout... 


SOBOTA 30.1.

 Sketchování. Sova i strom, podle předlohy, na kterou jsem se ale snažila dívat minimálně. Strom dopadl jak dopadl a sova dopadla taky jak dopadl. Jelen, je po paměti. A Cernnunos je keltský  bůh. 

optický klam

NEDĚLE 31.1.

Řídila jsem se bodem, nekreslit podle předloh. Kreslit rychle, nebýt perfekcionista a moc u toho nepřemýšlet. Dokonce jsem se pokusila kreslit i lidi. Má to hodně velké nedostatky, ale když nesleduji žádné návody a řídím se jen pode sebe, tak je to pak, no, těžký. Trochu běh na delší trať... 
PONDĚLÍ 1.2.

Kreslení očí se zvrhlo v kreslení očí Amy Winehouse po paměti. Je to takové moc princeznovské, ale no a co. Je dost možné, že jsem ten den nakreslila ještě něco, ale nemůžu to najít... Ehm
A jen tak mimochodem. Někdo mi kdysi hodně dávno řekl, že když člověk kreslí oči, tak je narcis. Tak nevím co je na tom pravdy. 


ÚTERÝ 2.2.

Měla jsem nějakou představu, ale nebyla jsem sto dovést ji do konce. Přední noha hodně špatně, tak jsem to nechala být. Vlků se ještě nakreslím až až.
Na lovu


STŘEDA 3.2.

Tak trochu tvůrčí krize. Koukání na filmy, řešení jiných věcí... Nechuť cokoliv tvořit...  Tvůrčí krize?

ČTVRTEK 4.2

Nevím, co jsem celý den dělala. Asi většinou koukala na filmy, ale taky se tady něco ke kreslení našlo. Studie hrnků a liščí originální charakter, na kterém pracuji delší dobu. Je v plánu liščí série. 
PÁTEK 5.2.

V pátek jsem nejvíce pozornosti (jako i den následující) věnovala návrhu na noční můru. Další dva sketche ve sketchbooku jsou tu zde spíše na odreagování, kdy jsem potřebovala dělat něco jiného, než kreslit barevnou srst na formát A3.

The King is dead. Long live the King!
Be careful Red Riding Hood

Návrh noční můry - sketchbook A5

Christopher v procesu - večerní práce


SOBOTA 6.2

Většinu dne jsem věnovala Chrisovi. Zaplnění jeho srsti, dodání více barev, lehce vystínovat a nejhorší bylo vymyslet, co s hlavou. Je to trochu jako schizofrenie nebo když je člověk na drogách, nebo nevím k čemu to přirovnat. Nemám zkušenost ani s prvním ani s druhým. 
z procesu - pokračování ve vybarvování srsti, přidání více barev
Mám hotovo - Christopher your nightmare A3

NEDĚLE 7.2.

Bezmyšlenkovité pokusy o lidské obličeje. Vytvoření nových charakterů + malý večerní pokus o nakreslení zdánlivě jednoduchého Bambiho. 

Vím, že to není nic extra. Každopádně to po týdnu školy vidím tak, že mi tohle obyčejné kreslení dalo mnohem víc, než jsem původně myslela. Příště bych sem ráda dala další kresbičky, charaktery ať lidské nebo vlčí a liščí. Chtěla jsem pracovat na vlastních projektech, co se mi usídlili v hlavě a tímhle týdenním kreslením, jsem nastartovala a probudila svou pravou hemisféru k životu. Je mi jasné, že nic nejde hned a člověk musí kreslit pravidelně. Tak doufám, že mi to vydrží a budu se jen zlepšovat :) 

Zkuste to taky. Kreslit týden v kuse, fotit si své výtvory a sledovat své pokroky. Nemusí být velké a nemusí přijít hned. A nezapomeňte, že chybami se člověk učí! 


Další stránky, kde můžete sledovat mou tvorbu

DeviantArt | Tumblr | Instagram | Facebook 


You Might Also Like

0 komentářů

Like us on Facebook