ČINNOSTI PRO DEŠTIVÉ POČASÍ

června 15, 2016Určitě to znáte taky. Jeden den si něco naplánujete na další den, ale co člověk nechce, zrovna v ten den je opravdu, ale opravdu nehezky, deštivo a na to, že je léto, je i poměrně zima. Člověk se těší na sluníčko a sluníčko nikde? Tak co teď s celým dnem, když je venku opravdu nehezky? 
Mám pro Vás několik typů (které samozřejmě můžete provozovat kdykoliv, ne jen za deštivého počasí), které Vám váš původní plán alespoň trochu vynahradí a zaženou nudu. 

Inu, předpokládejme, že jste sami  ve svém okolí nemáte nikoho, s kým byste si mohli popovídat, vymyslet co budete dělat a tak podobně. 

Naskýtá se tedy otázka, CO TEDY BUDETE CELÝ DEN DĚLAT?

Je tady spousta věcí, které MŮŽETE dělat. 

Můžete: 

KRESLIT NEBO MALOVAT 

Znám spoustu lidí a řadím se mezi ně, kteří jsou schopní kreslit celý den a na jedné kresbě pracovat i celý den. To je asi ten nejjednodušší způsob, jak zabít celý den nějakou kreativností, když zrovna nemáte po ruce parťáka. 

Kreslit si může opravdu každý a nezáleží na tom, jak moc vám to jde nebo nejde. Jde o to, vypnout, relaxovat a jenom to zkoušet.  Pro ty z Vás, kteří si i přesto netroufají, je tady malá pomoc. Jmenuje se to mřížková metoda, která Vám možná usnadní začátky v kresbě. Kreslit pomocí mřížky je jednoduché, ale složitější na přípravu. Vytisknete si obrázek, který chcete kreslit a pak jej převedete do mřížky. Mřížka může mít různou velikost. Záleží na tom, jak moc detailní obrázek máte. Mřížku si očíslujte z jedné strany. Označte písmenky ze strany druhé. Totéž proveďte s papírem.

Nyní máte hotovou mřížku s předlohou i mřížku s papírem. Nezbývá jen, než si zkrátit čas při deštivém dni kreslením.OMALOVÁNKY
Jsou takovou menší alternativou pro ty nejlínější, kterým se ani mřížka neche tvořit. Na českém trhu je jich v poslední době až moc. Některé jsou hezké, jiné ne. Některé jsou naprosto ďábelsky krásné. Každý ať si najde, co se mu líbí. Pokud nemáte omalovánky zrovna po ruce, nezoufejte. Na internetu se dají sehnat i nevybarvené obrázky volně k vytisknutí.
Ti, kteří vládnou facebooku, se mohou různě přidat do skupin, zaměřených na pastelky a omalovánky. I tam Vám rádi poradí a pomůžou. 

ČÍST SI
Je tolik knih, spisovatelů a žánrů... Víte co je nejsmutnější? Že nemáme šanci je nikdy přečíst všechny. Knihy jsou od toho, aby se četli. Každému se líbí něco jiného. Je to příjemné trávení času a co víc? Můžete číst i v cizím jazyce, který si tím zlepšíte. Něco o tom, třeba zase tady.

PSÁT POUTAVÉ PŘÍBĚHY
I to je kreativní. Není to inspirující, vědět, že když něco opravdu dobrého dokončíte, můžou Vám to i vydat? O psaní jsem psala tady a  tady

NĚCO VYROBIT 
V dnešní době na internetu najdete spoustu inspirace a návody na věci, které si můžete sami vyrobit. Jen tak namátkou to může být například náramek z bavlnek nebo korálků, můžete kreslit na textil nebo hrnečky, mužete si ušít například novou a naprosto svou originální brož na tašku, nebo tašku samotnou.

Inspirace je všude spousty. Pokud ovšem stále nevíte, co si vyrobit, prozradím vám jedno kouzelné slovíčko kterým je DIY. Je to zkratka slova do it yourself, což v překladu do češtiny znamená udělej to sám. No řekněte, není kolikrát lepší, si něco vyrobit svépomoci, než si to kupovat? Budete tak mít svůj vlastní originální kousek něčeho, který jste si vyrobili s láskou. To něco také můžete potom někomu darovat. Určitě tím dané osobě uděláte velkou radost. 

Můžete třeba zkusit pomalovat hrneček, nebo jiný porcelán. Co k tomu budete potřebovat, se dozvíte zde
Za navštěvu také rozhodně stojí stránka pinterest.com která kreativitou doslova přetéká.

VAŘIT/PÉCT
I vaření nebo pečení zabere nějaký ten čas. Záleží na tom, co vaříte/pečete. Jakou dobu na přípravu a předpříprvu potřebujete a tak podobně. Svým způsobem je i vaření jistý druh umění. Sice jedlé a netrvalé, ale je. 
Pokud nemáte inspiraci, můžete mrknout na pár receptů i sem

SLEDOVAT FILMY / SERIÁLY
V neposlední řadě je tady i bod o filmech a seriálech, protože i já mám dny, kdy se mi nechce dělat opravdu nic. A tak sleduji filmy nebo seriály. Musím se přiznat, že opravdu poctivě sleduji a netrpělivě čekám na další díl, jedině u Hry o trůny. ale k doporučení bych měla třeba i britský seriál Skins.

Co se filmů týká, každý má chuť na něco jiného. Každý má rád jiný žánr, takže tady vám nic doporučovat nebudu, protože můj seznam by byl nejspíš opravdu, opravdu dlouhý. 
Ne dobře, pár filmů bych snad doporučit mohla:

Maraton Pána prstenů v prodloužených verzích 
Harry Potter maraton
Gejša
Terapie láskou
Poslední samuraj
Vlk z Wallstreet
Kamarád taky rád
Koupili jsme ZOO
Fakjů pane učiteli 1, 2
Constantine
Cokoliv z Disneyho produkce Lví král například <3
Princezna Mononoke
Cesta do Fantazie

You Might Also Like

0 komentářů

Like us on Facebook