CO BUDU ČÍST V LÉTĚ

června 15, 2016Kromě toho, že budu v práci, bych být přes léto trochu více aktivnější čtenář, než jsem byla doposud. Nějak jsem prostě na knížky neměla chuť, ale už se to začíná lepšit. Možná si říkáte, co jsem asi tak celou tu dobu dělala, když jsem nečetla knihy, ale můžu vás ujistit, že jsem tak strašně kreativní člověk, který má neskutečně mnoho zálib, že jsem se nikdy nenudila. Prostě se to občas stane, že člověk nemá chuť číst knihy. To je jako s blogováním, nebo s čímkoliv jiným. Ano, byla to lehká narážka na mou nulovou aktivitu zde na blogu. A zase, i tady by se to snad mělo začít lepšit. Recepty, DIY články, spousta kreativních věcí, barev a možná i soutěží. Kdo ví. Plány jsou velké. Chtěla bych si to zde zútulnit, možná změnit trošku vzhled a pracovat tady na tom. :) Rozepsaných článků a návrhů na ně, mám v útrobách blogu spoustu. Chce to už jenom vhodnou příležitost a chuť, pustit se do psaní :) 

Dobře dobře. Dneska se chci ale bavit o knihách, které bych ráda přečetla přes léto. Knihách, které mám ve své knihovně nebo v Kindlu. Bohužel nemohu přidat jejich fotografie, neboť technika je zrádná a já teď nemám čím fotit. Doufám, že pro tento účel postačí pouze ilustrační fota z internetu. 


NESNESITELNÁ LEHKOST BYTÍ - Milan Kundera
Trochu filosofie nikdy neuškodí. Už si moc nevzpomínám, kde se mi v čtečce vzala, ale když jsem byla jednou v knihovně, krátila jsem si dlouhou chvíli čtením řádků z této knihy. 

PÁN PRSTENŮ - SPOLEČENSTVO PRSTENU - J. R. R. Tolkien 
Zas a znova, budu číst ta líbezná slova! 
Ano ano, Pána prstenů mám opravdu moc ráda nejen v knižní, ale i filmové podobě. Kdo mě opravdu dobře zná, ten ví, že filmy si pouštím co chvíli, třeba když něco tvořím. Klidně i v anglické verzi jen jako zvukovou kulisu. 

INKOUSTOVÉ SRDCE - Cornelia Funke
Pohádkový příběh, ke kterému mám trochu osobnější vztah. Ano, v jedné z hlavních rolí je knihvazač. Takže ehm, jakožto mé první vyučené povolání, je to prostě hodně sentimentální, ale moc krásné čtení. Na léto jako stvořené. 
DALAJLÁMOVA KOČKA A UMĚNÍ PŘÍST - David Michie
I tuhle knížku jsem již jednou četla. Je to pár let zpátky. Plna pozitivních myšlenek a věcí k zamyšlení. A ne, není to zase tak sluníčkářské, jak to možná vypadá. 
KRESBY  PRACHU - Zoe Klein
Jediná kniha, kterou jsem ještě nečetla, ale už se na ni dlouho chystám. Má úžasnou papírovou obálku a po sejmutí obálky, papírový oranžový potah knihy. Miluju oranžovou. Barva léta. Moje barva. Na léto je jako stvořená.


Možná je to divné, že se vracím ke knihám, které jsem již jednou, dvakrát neb vícekrát četla. Možná je divné, že je po přečtení vrátím do poličky a nepošlu dál. Ale mám prostě pár (no dobře, hodně) oblíbenců, které nejsem schopna poslat dál. Naopak je budu ráda číst pořád dokola a nikdy mě to neomrzí. 

Máte taky své oblíbené knihy? Co budete číst v létě? A doporučili byste mi ještě něco, co se Vám opravdu moc líbilo? Budu ráda za vaše reakce. Třeba někoho inspiruji a třeba někdo inspiruje mne.  :)

You Might Also Like

2 komentářů

Like us on Facebook