KDYŽ ZAČNEŠ A PAK UŽ NEMŮŽEŠ PŘESTAT

června 16, 2016


Ne, nebojte se. Nemám v plánu vás nabádat k užívání drog, alkoholu, cigaret a jiných omamných látek. Ani já sama to nemám v plánu. Naopak. Dnes bych vám chtěla ukázat svou další malou sbírku obrázků, která se mi již pomalu skládá do sketchbooku a složek. Nějaké ty články jsem tady již měla, ale jelikož jsem tvor kreativní a tohle je můj blog, můžu vás ujistit, že takových článků se tady vyskytne snad ještě několik. 

Kreslení mám ráda a upřímně, vždy u něj pořádně vypnu a odreaguji se. Jenže letos jsem tomu dala úplně jiný rozměr. Už někdy v únoru jste si mohli přečíst o tom, jak jsem se prokreslila jarními prázdninami. O tom, jak jsem prostě kreslila, co se mi zlíbilo, a dělala si různá malá cvičení, protože mi to přišlo jako super nápad, kreslit co se mi zlíbí a moc nekoukat na předlohy. Poté jste se mohli dočíst o tom, jak jsem se díky kreslení vyrovnávala ne zrovna s lehkou situací


No a pak už tady dlouho nic nebylo. Dnes bych tudíž chtěla postnout další 4 obrázky, abyste si udělali obrázek o tom, jak mi to teď jde nebo nejde. Osobně se za moc schopného kreslíře nepovažuji, protože vím, že mám stále ještě velké mezery, ale nějaký ten malý krůček jsem již určitě udělala. Snažím se kreslit kde co. Zkoušet různé techniky a výtvarné potřeby. Máme doma sadu nových akvarelových pastelek, o kterých tady ale bude zmínka někdy jindy a taky jsem si udělala radost spoustou nových výtvarných potřeb od naší české značky KOH-I-NOOR HARDTMUTH, takže o pomůcky opravdu není nouze. 

Zrovna k tomu první hornímu obrázku bych ráda dodala, že to byl jeden z prvním pokusů o normální lidský obličej, protože až do této doby jsem víceméně kreslila pouze zvířata. Jenže jsem se nechala maličko unést a udělala z něj něco pohádkovějšího, s velkýma očima. :) Vždy jsem si myslela, že kreslit lidi je hrozně těžké, ale ono to po menším cviku není pak až taková hrůza. Neříkám, že je to lehké, ale oproti kreslení zvířat, je to tedy mnohem lehčí. Jen musíte najít svůj vlastní styl, vykreslit se a udělat si nějaké vlastní techniky, svůj rukopis. Jako u všeho. 

Co z toho plyne? Že jsem se velmi neuváženě vydala po té druhé, těžší a trnitější cestě, již před několika lety. Ale nelituji toho. Byla to srdeční volba. Vždy jsem chtěla umět kreslit zvířata a to mě neopustilo do teď. Ve své podstatě jsem se na nich vykreslila, nebo nevím jak to nazvat a teď můžu ve své pouti za kreslením směle pokračovat v dalších "kategoriích", ne jenom zvířat. 


Dobře, dobře. Kolikrát se tady ještě zmíním, jak moc mám ráda Pána prstenů? Nevím :D Prostě si nemůžu pomoct. Ani nevím co mě to napadlo, že budu kreslit právě Gandalfa. Zrovna jsem si říkala, že zkusím nakreslit něco pomocí roztírání a stínování tužky a no, zrovna předlohová fotka mi proto přišla dokonalá, i když jsem nedokázala vystihnout to, co jsem původně zamýšlela. Člověk který se na ten obrázek podívá, tak vidí Gandalfa, čili Iana McKellena a jeho typický nos, ale jsem prostě moc velký sebekritik a doufám, že to po ještě usilovnějším tréninku někdy zvládnu lépe. Protože ty vlasy a fousy... no, ty mi prostě pořád nejdou a to mi daly tak moc zabrat.... Co napsat k vlčkovi? Že jsem se s ním mořila snad více než 4 dny? Že to není dokonalé, ale přesto jsem se zamilovala do jeho očí? Že se to vůbec nepodobá zvolené předloze, ale že je to takový můj malý originál? Nevím. Taky mi při kreslení a to i teď, hodně připomínal Československého vlčáka nebo Saarloosova vlčáka, což jsou nejbližší příbuzní vlků a přesto jsou to psi. Well, jednou si jednoho takového vlka snad pořídím.


A poslední obrázek? K němu mám zvláštní citový vztah, protože jsem ho kreslila podle fotky 7. června v den, kdy to byly 3 měsíce od toho, co mi rakovina sežrala nejúžasnějšího psího kamaráda. <3 

Kdo chce, nechť nekoukne na mou arte fb stránku. Budu ráda za nějakou odezvu :)

You Might Also Like

2 komentářů

  1. ja kreslit neumim. vuuuuubec. ale desne bych se to chtela naucit. ten posledni obrazek je krasnej. a smutnej :(

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. musíš zkoušet kreslit a ono to potom tak nějak přijde samo

      Vymazat

Like us on Facebook