PÉČE O POKOŽKU S NÁDECHEM ČOKOLÁDY

června 19, 2016


K Vánocům jsem dostala kosmetický balíček ve velké slušivé krabici, který pečuje o mou pokožku. Balíček se skládal z tělového másla, tělového mléka a sprchového gelu. To vše s vůní čokolády. Dlouho jsem se neměla k tomu, abych napsala své pocity a dojmy. Výrobce sice na svém webu uvádí, že jejich produkty jsou čistě přírodní, ale složení tomu moc neodpovídá.

Protože já na nějaké to mazání moc nejsem, řekla jsem si, že se začnu mazat pravidelně. Ráno a večer, hned jak jsem balíček obdržela, ale nakonec mi to nevydrželo. Produkty jsem si strategicky rozmístila. Mléko k sobě na pracovní stůl, aby bylo vždy po ruce a máslo do koupelny. Avšak ani to mne moc nedonutilo, o svou pokožku více pečovat a pravidelně ji promazávat. 

To co mne opravu přinutilo, je sluníčko. Ano, léto se blíží, sluníčko pálí víc a víc a já, byť už jsem opálená, cítím, že se potřebuji něčím namazat a promazat tak svou nekonečně suchou pokožku. Když ne pravidelně, tak alespoň obden. Potřebovala bych se to naučit a udělat si z toho denní rutinu a dodržovat to. Trochu se v tom už lepším a tak jsem se rozhodla napsat o tom takovou malou recenzi. Co na to má pokožka?

Mám poměrně citlivou a suchou pokožku, která si vyžaduje speciální péči v oblasti ramen. Se sluníčkem se snáší poměrně dobře. Když už se spálí, tak zčervenání se rychle mění do hněda. Tohle je jedna z věcí, kterou mi spousta lidí závidí. Rychlé a hnědé opálení, skoro bez spálení. Jenže vše má dvě strany mince. Třeba právě tu nehezkou část na ramenech, o které bych se zase mohla bavit někdy jindy, u nějakého jiného produktu. 
Jako první je tady tělové máslo. Výrobce na stránkách uvádí, že je vhodné pro normální a suchou pokožku. Máslo je trochu tužší konzistence, než tělové mléko. Neteče, ale z krabičky se nabírá dobře. Co na to ale má pokožka? Dobře roztírá a rychle absorbuje. Je určeno k celodennímu použití na obličej i tělo a obsahuje kakaové máslo. 

Má poměrně silnou vůni kakaa, která mi nevadí, ale mému okolí moc příjemná není. Protože vždy provoní celou místnost, ve které se máslem namažu, mé okolí většinou do pár minut pozná, čím jsem se natřela. Mojí mamce tato vůně není moc příjemná a tak se kolem ní snažím moc neprocházet, když jsem namazaná. Krabička obsahuje 300 gramů pleťového másla, které skoro vůbec nemizí. Máslo má je ve skladném, malém balení, které si mohu vzít s sebou na cesty. 

Klady
tužší konzistence
lehce se roztírá
rychlá absorbce
hebká pokožka

Zápory
velmi silná kakaová vůně


Jako další je na řadě tělové mléko. Mléko je v praktické láhvi s pumpičkou. Obsah láhve je 500 ml, což je myslím více než dost. Je určeno pro suchou pokožku a zabraňuje vysoušení. Je tekutější než máslo, ale alespoň projde bez problémů pumpičkou. Oceňuji onu pumpičku, protože si můžu přesně nadávkovat tolik mléka, kolik potřebuji. Většinou dvě stisknutí na jednu ruku. 

Protože je toto balení poměrně velké, nechávám si jej doma. Konkrétně mi asistuje na stole, abych se mohla mazat co nejčastěji.  Stejně jako máslo, i mléko, přestože je tekutější, dobře absorbuje a zvláčňuje pokožku. Taktéž voní po čokoládě, avšak mám pocit, že tato vůně není tak intenzivní, jako u másla. Po natření si nepřipadám tak vysušeně. 

Klady
dobře se roztírá
dobře absorbuje
pumpička
vůně čokolády není tak silná

Zápory
tekutější
velké balení


A v neposlední řadě sprchový gel s čokoládovým extraktem. provoní celou koupelnu a dělá spoustu pěny. 
Barvou i hustotou bych tento gel přirovnala k javorovému sirupu.
Nepoužívám jej často, protože se u nás v koupelně vyskytuje spoustu druhů sprchových gelů a tak si je vybírám podle nálady. 

Je určený pro všechny typy pleti a má pokožka s ním nemá problémy. 


Co bych chtěla ještě napsat? Že tato kosmetická řada sice plní co má, rychle se vstřebává do pokožky, ale v žádném případě bych ji neoznačila jako přírodní produkt, protože po shlédnutí složení, našla spoustu chemie. Jelikož je to balíček, který jsem dostala,tak jej vypotřebuji, ale až budu příště rozhodovat o tom, čím budu o svou pokožku pečovat, budu si vybírat z opravu přírodní kosmetiky. 

Popřípadě, doporučili byste mi něco Vy? Něco s čím máte zkušenosti? Čistě přírodní produkty bez zásahu chemie?

You Might Also Like

14 komentářů

 1. Telové maslá v poslednej dobe vládnu svetom :) A príchuť čokolády musí byť super :)

  Aďulik Sun

  OdpovědětVymazat
 2. Tieto produkty vyzerajú tak skvelo, že už aj ja nad nimi slintám :D

  OdpovědětVymazat
 3. O značce slyším poprvé, ale produkty mě moc zaujaly, super článek a moc se mi líbí tvoje fotky :).
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
 4. Produkty mě hodně zaujaly. Vůně cokolady musí byt bozí :)
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 5. Jé, tyhle přípravky bych si klidně nechala líbit, miluji vůni kávy :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tieto produkty musia byť naozaj perfektné, pretože všetko s čokoládou milujem ! :D
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 7. Tu intenzivní vůni vnímám spíš jako malou chybku. Nechtěla bych, aby když vyjdu ven, každý cítil, že mám na sobě čokoládu navíc v kombinaci třeba s mým parfémem. Ale na večer po koupeli, proč ne. :)

  By Corra

  OdpovědětVymazat
 8. Žejo?? Já mám taky pořád suchou kůži a ne a ne se naučit jí mazat! Super!!

  OdpovědětVymazat
 9. O této značce jsem ještě neslyšela, ale moc bych si chtěla přivonět :D

  eLblog

  OdpovědětVymazat
 10. Vyzerá to skvelo. A ešte s nádychom čokolády mmm.

  NINAVE

  OdpovědětVymazat

Like us on Facebook