NEOČEKÁVANÉ ZMĚNY ŽIVOTNÍ CESTY

září 26, 2016


Nic není na stálo a všechno kolem nás se mění. Stejně tak jako není na stálo ani náš život a nebo roční období, která jsou čtyři a ještě stále se v pravidelných intervalech mění podobně jako teplotní podmínky. Prostě a jednoduše, zase se toho spoustu událo a já to sem neměla ani šanci všechno napsat. Možná jste si říkali, co se asi ak stalo. Jestli jsem s blogováním skončila nebo něco jiného, ale ne, nebojte se. Po překročení několika mantinelů a nastavení si nových cílů a snů, je myslím čas vrátit se i k psaní na blog. 

Začal nám podzim, mé druhé nejoblíbenější roční období hned po létě. Krásné barvy, které brzy rozhýří naši přírodu jsou inspirací nejen pro blogování, ale i pro vaření nebo kreslení. Vnáší taky do mě chuť do života a radost, stejně jako po celé léto. 

Takže, co jsem dělala celé léto? Nuže, jsem zase o rok starší, přišla jsem o nálepku studenta a překročila další životní mantinel v momentě, kdy jsem začala opravdu pracovat. Uvědomila jsem si to ale až když mi přišla první opravdová výplata. Tehdy je člověk doopravdy dospělý. 
Práce mě ale baví i když to není žádný med. Pracuji totiž v tiskárně, tudíž mi každý den projde rukama spoustu těžkých knih nebo knižních bloků či složek. 

Člověk by ani neřekl, kolik práce stojí zatím, udělat knihu. Možná právě i proto jsem neměla čas a chuť blogovat. Musela jsem se naučit novým rytmům, ze kterých jsem se naučila dělat stereotyp. Musela jsem svému tělu naznačit, aby vydrželo pracovat celou směnu a nepodrazilo mne třeba v půlce. Musela jsem se naučit poctivě snídat, svačit, obědvat a večeřet, protože v práci potřebuji energii. Ale vyplatilo se. Já i moje tělo si zvyklo na pravidelný příjem i výdej energie. Odpolední směny bývají o něco náročnější, ale zase se vyspím. A přesně k vůli tomu všemu, tady bylo takové ticho. 

Občas jsem měla energii pouze na kreslení a nebo občas na čtení. Tomu je teď konec. Tedy, ne že bych chtěla s kreslením skončit, spíše bych si ráda zase do svého rozvrhu zařadila více aktivit. Třeba i to vaření, po delší době (a hlavně následné psaní receptů). 

Taky už jsem delší dobu ostříhaná na krátko a vůbec, je to asi to nejlepší, co jsem za poslední dobu mohla udělat. Vlasy jsem měla sice dlouhé +- po ramena, ale byli řídké a poškozené. Změna je život a já jsem odhodlaná těch životních změn udělat ještě několik. Podobně jako k nám v půlce července přišel malý kočičák, zrzavý Ronald, tak já budu opouštět rodinné hnízdečko na začátku listopadu, protože změna je život. 

Také bych Vám ráda poděkovala za vaše komentáře. Jsou skvělou odměnou za to, co mě baví :) Děkuji :)

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Ježiš, ty makáš v tiskárně? Boží!
  Doufám, že sis s první výplatou dospěle a prasácky poradila!
  Ať se ti rodinné hnízdo opouští klidně a celkově ať se daří.
  Prolhaná Mrcha

  OdpovědětVymazat
 2. Seš dobrá, že si měla odvahu se ostříhat!

  OdpovědětVymazat
 3. taka zmena je niekedy celkom fajn :) ja som raz od kadernicky odisla ako blondina (a vobec som to neplanovala! :D) zo zaciatku riadny sok, ale teraz som spokojna :)
  inak toho naozajstneho zivota po skole, a vsetkych tychto radostnych rokoch sa celkom bojim, ale raz to prist musi a zvladnut sa da vsetko, no nie ?:)

  lapepla.blogspot.com

  OdpovědětVymazat

Like us on Facebook