HUMBOOK FEST 2017

října 08, 2017Co jsem si odnesla z Humbooku? Tak v prvé řadě samozřejmě dobrou náladu, chuť začít znovu blogovat taky několik knih a taky pár deníčků. Ehm, ehm. Opět jsem se neudržela a velmi moc jsem utrácela. V prvé řadě bych měla říct, že jsem si nevzala s sebou foťák, protože už tak jsem byla ověšená taškami a taštičkami a další brašna navíc, se mi opravdu tahat nechtěla, takže tak. Kdo však ale tohle všechno sledoval, určitě ví, jak to tam aspoň zhruba vypadalo. A kdo ne, tak toho můžu odkázat třeba na foto report - na který jsem před chvilkou narazila - u She is a bookaholic.
Kdybych to měla shrnout jedním slovem, tak to bylo VELKÉ. Tak velké, že se tam mnohdy nedalo ani pořádně dýchat. Hemžilo se to tam mladšími dětmi a dospívajícími, takže jsme si tam s Terkou z blogu Mrs. Jungová, připadaly dosti staře. Také s námi jela Bookiescimfam, takže to byla vlastně taková dámská jízda.

Cesta byla dlouhá. Tam i zpátky jsme jely 3 hodiny vlakem, ale cesta nám dobře utekla. Cesta zpátky byla o něco veselejší, protože jsme si každá odvezly minimálně jednu knihu a byly jsme plné dojmů. Všechny tři jsme měli VIP lístek, tudíž nás u vchodu čekala taška, ve které byl stylový notýsek, letáky o Humbooku a taky jedna reading copy knihy, která teprve vyjde. Jmenuje se Dívka z inkoustu a hvězd

Každá jsme si oběhla to, co jsme chtěly. Chvilkami jsme byly všechny po hromadě, chvilkamiProstě jsem jela s tím, že uvidím co mě zaujme. A zaujalo. Minimálně přednáška od Joelle Charbonneau, byla dost zajímavá. Další dvě přednášky zahraničních autorek jsem viděla pouze z části. Co se českých autorů týká, tak Martin Bečan a Vilma Kadlečková byl fakt super. Rovnou jsem si tedy koupila Kaziměsty, žhavou novinku a Micelium si doobjednám nejspíš na netu
každá
zvlášť.

Jela jsem hlavně proto, abych si odpočinula od každodenního stresu a autoškoly, ehm a program jsem zase až tak neřešila. Knižních akcí není nikdy dost a nedávno jsem si řekla, že se začnu více socializovat. A být mezi svými, není zase tak špatné. A navíc, když jsem teď měla takovou velkou čtecí pauzu, uteklo mi spousta nových knih, které bych si mohla přečíst a nechat si je třeba i podepsat, rozhodla jsem se, že do toho půjdu a uvidí se.Chvilku jsem se podívala i na Jenny Han a pak jsem šla na průzkum. Chvilku jsem poslouchala přednášku o tom, jak se dělá kniha, ale jelikož prostory byly přervané k prasknutí a já byla zvědavá, co je dál, tak průzkum pokračoval. Chvíli jsem se pozastavila u stolu, kde se tvořily záložky, ale nejvíce času jsem strávila v galerii 3, kde právě probíhal foto workshop o tom, jak fotit knihy. Bohužel, přišla jsem nějak ke konci, takže mi velká část utekla. 

Nevadí. Olga nás potom vyzvala na instagramovou soutěž o poukazy na knihy a notýsky, tak to jsem si přece nemohla nechat ujít! Sice jsem nevyhrála, ale byla sranda sledovat, jak mě ostatní sledovali, jak si na zemi tvořím prostory pro focení. Jsem ráda rebelkou, tak proto. Do té doby si totiž většina fotila knihy jenom u stolečku, na kterém ležely propriety a další rekvizity ke knihám.
Taky jsme se zúčastnily akce Harry Potter 20 let a moudrý klobouk mě poslal do Havraspáru! :D A jelikož už se o stánků s knihami nedělaly takové fronty, zrovna jsem si něco nakoupila.  Byli to již zmiňovaní Kaziměsti, Griša a první díl Harryho Pottera, protože tohle vydání je prostě krásné. A já zatím žádného Pottera neměla. 

Poslední přednáška byl rozhovor s Ladislavem Ziburou, ze kterého byly holky unesené a já budumožná taky, až si od něj něco přečtu. Zatím je to tak 50/50. Pak už jsme musely jít, protože nám měl jet vlak. Na nádraží jsem se dostaly s předstihem, navštívily jsme ještě knihkupectví a Tiger. Jsem o další dva zápisníky těžší, ale spokojená. Cestou zpátky jsme se snažily číst, ale bylo to docela únavné. Nebudu lhát, usnula jsem ve vlaku s knihou :D

No a příští rok možná pojedu znovu. O rok starší, s možná ještě větší deprimací z toho, jak moc staře si připadám a vědomím, jak moc unavená budu, až pojedu zpátky domů, ale asi fakt pojedu.

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Jo bylo to super a Ziburu si zamiluješ!!! :D Třeba tě na přednášce ve Zlíně zaujme:))

  OdpovědětVymazat
 2. Griša a Harry jsou rozhodně skvělá volba. ☺ ♥ Já jsem si včera koupila druhý díl Griši, tak se na něj moc těším. A na Kaziměsty se také chystám.

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem ještě o něco starší než ty :-), takže jsem si na Humbooku obecně přišla jako jedna fakt z nejstarších :-D. Nebyla to špatná akce, ale zjistila jsem, že vlastně asi vůbec ne pro mě. Každopádně plátěná taška super a jsem zvědavá na Dívku z inkoustu a hvězd.

  OdpovědětVymazat
 4. My s kamarádkou jsme si chvílemi připadaly jako maminky všech těch dětí okolo. :D Ale jinak jsme si to užily. ;-)

  OdpovědětVymazat

Like us on Facebook